Новини‎ > ‎

Засідання мультидисциплінарної групи в рамках проекту Поширення національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні у Кіровоградській області

19 травня 2015 року відбулося засідання мультидисциплінарної групи в рамках проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні у Кіровоградській області», організоване за сприяння громадської організації „Обласна інформаційна служба з актуальних питань жіноцтва”.   Голова ОЖІС, керівник вищеназваного проекту Олена Гаращенко повідомила присутнім проміжні підсумки І етапу реалізації проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні у Кіровоградській області». Проаналізувала підсумки одноденних тренінгів для держслужбовців, які проходили навчання в 7 районах.  Окреслила проблемні питання, які виникли під час реалізації проекту: низький рівень взаємодії держслужбовців та правоохоронних органів; відсутність досвіду («прецеденту») надання допомоги постраждалим; загальне ставлення до відсутності зафіксованих випадків ТЛ як до позитивної статистики («ефективної профілактики»); усвідомлення складності бюрократичної процедури надання статусу; неготовність працювати з постраждалими, які не відповідають уявленням відповідальної особи про «типовий портрет» постраждалого; негативне сприйняття факту необхідності виплати одноразової допомоги з коштів місцевого бюджету. Повідомила про плани реалізації ІІ етапу проекту, який триватиме з 1 червня 2015 року до 31 травня 2016 року. 

    


Тренери проекту Тетяна Федорова і Наталія Калашнікова розповіли про досвід роботи з проведення одноденних тренінгів для державних службовців, проаналізували результати тренінгової роботи впровадження проекту. 
Начальник відділу департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОДА Марина Пустовойт бачить позитивний результат співпраці державних органів  (зокрема в районних центрах) з громадською організацією ОЖІС. Суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні у Кіровоградській області, від висококваліфікованих тренерів практично отримують знання та навички роботи в даному напрямку. Назвала причини, які, на її думку, заважають зверненню громадян для отримання належної державної допомоги. 
В заході взяли участь представники правоохоронних органів, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласного центру зайнятості, департаментів охорони здоров’я ОДА, освіти і науки ОДА та інші суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми на обласному рівні. 
Учасники засідання мультидисциплінарної групи ухвалили  виявляти причини, які заважають налагодженню контакту постраждалого з відповідальною особою - суб'єктом, який здійснює заходи у сфері протидії торгівлі людьми, з метою якісного оформлення необхідних документів на отримання допомоги.  Проводити активну інформаційно-просвітницьку кампанію серед широкого кола населення. Проводити виїзні  засідання  мультидисциплінарних груп в районах.

    

                                                                                               
Загалом піврічний досвід роботи громадської організації „Обласна інформаційна служба з актуальних питань жіноцтва” з суб'єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні, у Кіровоградській області, присутні визнали позитивним.
Comments