Новини‎ > ‎

Відбулося чергове засідання Експертної ради з питань недискримінації та гендерної рівності

П'ятниця, 17 травня 2013
У рамках співпраці Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з інститутами громадянського суспільства проведено чергове засідання Експертної ради з питань недискримінації та гендерної рівності при Представникові Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності.

Розпочинаючи засідання, Представник Уповноваженого Аксана Філіпішина звернула увагу присутніх на особливу цінність ради, як колегіального органу, до складу якого входять представники неурядових організацій, що займаються окремими аспектами загальної тематики недискримінації та гендерної рівності.

«Питання, що виносяться на розгляд ради, як правило, є комплексними, практично кожне з них має і гендерний компонент, і дитячий, і сімейний, і компонент дотримання прав людей з інвалідністю, і попередження дискримінації. Відтак, беручи до уваги поглиблений досвід кожного з Вас у роботі за певним із цих напрямів, тільки у повному своєму складі рада здатна всебічно аналізувати проблеми та виносити комплексні рішення з питань, що розглядаються», – наголосила  Аксана Філіпішина.

На засіданні Експертної ради були обговорені  рекомендації щодо формування позиції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з трьох питань.

Перше питання було присвячено захисту прав ромського етносу в Україні, зокрема через використання повноважень Уповноваженого для сприяння формуванню Урядом дієвого плану на виконання схваленої Президентом України Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини до 2020 року.

Другим питанням Експертна рада розглянула шляхи  підвищення ефективності державної політики, спрямованої на надання соціальних послуг жертвам домашнього насильства, як шляхом вдосконалення законодавства, так і шляхом підвищення ефективності практичної роботи.

Третім питанням були обговорені  зареєстровані у Верховній Раді законопроекти, які, на думку членів Експертної ради, мають ознаки гомофобії.

За результатами обговорення цих питань членами ради будуть сформульовані та подані до Секретаріату Уповноваженого  рекомендації, які будуть використані у процесі  підготовки звернень Уповноваженого до відповідних органів влади.
Comments