Новини‎ > ‎

Уряд схвалив програму подолання гендерної нерівності в Україні

Уряд затвердив розроблену Мінсоцполітики Державну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року. Відповідну постанову прийнято на засіданні КМУ 26 вересня, повідомила Міністр соціальної політики Наталія Королевська.

«Програма спрямована на подолання гендерної нерівності в Україні. На жаль, на сьогодні в Україні у більшості сфер жінки знаходяться у гірших умовах, ніж чоловіки. Така ситуація є неприпустимою і її потрібно виправляти», - зазначила Наталія Королевська. 

Вона нагадала, що сьогодні в Україні є вкрай низьким представництво жінок у владі – як виконавчій, так і законодавчій. Окрім того, існує розрив в оплаті праці українських жінок і чоловіків. «У першому півріччі цього року розмір середньомісячної заробітної плати жінок становив 2 тис. 792 грн., а чоловіків – 3 тис. 614 грн. Фактичний розрив в оплаті праці за цей період склав 22,7%. Крім того, 55% безробітних – це саме жінки», – сказала Міністр. 

Наталія Королевська зазначила, що реалізація Програми дасть можливість запровадити стандарти рівності жінок і чоловіків з урахуванням кращого європейського досвіду, в тому числі і у сфері соціально-трудових відносин. «Зокрема, в рамках програми відбудуться заходи щодо скорочення гендерного розриву в рівні заробітної плати. Крім того, увага буде приділена питанням рівного розподілу сімейних обов’язків та відповідальності у вихованні дитини між жінками і чоловіками», - сказала вона. 

Іншим напрямком роботи, за словами Міністра, буде розвиток лідерських навичок у жінок, що дозволить їм активніше долучатися до прийняття управлінських рішень та ведення бізнесу. Адже представництво жінок у керівництві бізнес-структур є недостатнім: жінки очолюють 12% великих та 15% середніх підприємств. Окрім того, непоодинокими є факти дискримінації за ознакою статі. 

Нагадаємо, раніше Міністр соціальної політики Наталія Королевська виступила з низкою пропозицій, направлених на допомогу матерям з маленькими дітьми. Зокрема, пропонується законодавчо закріпити можливість дистанційної роботи для таких жінок, надання їм ваучерів на перенавчання, а також можливості за власним бажанням використовувати один рік з відпустки по догляду за дитиною у будь-який час до досягнення дитиною восьмирічного віку. З іншого боку, також пропонується встановити гендерну рівність і щодо батьків новонароджених дітей – їм можуть дозволити брати двотижневу відпустку. Іншим нововведенням може стати заборона дискримінації при прийомі на роботу – пропонується заборонити вказувати в оголошеннях вік та стать претендентів.
Comments