Новини‎ > ‎

У Кропивницькому відзначили Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

У Кропивницькому відзначили Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.


30 липня 2018 року, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, у Кропивницькому, на головній вулиці міста Великій Перспективній, відбулися заходи в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «#протиДІЙ торгівлі людьми». 
В офіційному відкритті акції взяли участь Вікторія Янковська, начальник відділу департаменту соціального захисту населення ОДА, Микола Мальований, ст.оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції у Кіровоградській області; Наталія Кравець, головний спеціаліст служби у справах дітей ОДА; Валентин Боровиков, член громадської організації «Обласний жіночий інформаційний центр». 

    


Кульмінацією акції став флешмоб повітряних кульок кольору прапора України, з логотипами Національної кампанії. Понад півсотні кульок злетіли в небо, привертаючи увагу до проблеми торгівлі людьми та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища. 
Згодом усі бажаючі, а їх виявилося близько сотні, мали змогу взяти участь в інтерактивній грі-квесті «Лабіринт можливостей», який був облаштований для підвищення обізнаності населення щодо проблеми сучасного рабства. Шукаючи роботу, трудові мігранти потрапляють в умовні стіни лабіринту. Учасники квесту знайомилися з реальними історіями вербування, шукали вихід із невідомих ситуацій та намагалися уникнути потрапляння в торгівлю людьми. Під час проходження лабіринту багато хто змінив своє ставлення до сумнівних пропозицій працевлаштування та перевірив власні знання  щодо правил безпечної міграції та працевлаштування за кордоном. Cпівведучими на станціях квест-лабіринту стали: Ольга Варіченко, старший інспектор відділу по зв’язках з громадськістю управління патрульної поліції у Кіровоградській області департаменту патрульної поліції Національної поліції України, ст.лейтенант поліції; Анна Вольська, головний спеціаліст відділу сім’ї та молоді управління молоді та спорту міської ради м. Кропивницького; Алла Гуйван, спеціаліст дитячого відділу департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації; Тимур Задорожний, провідний фахівець відділу організації профорієнтації міськрайонного центру зайнятості; Лариса Кармазіна, провідний фахівець відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості; Олексій Літвінов, головний спеціаліст обласного управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА; Олександра Челідзе, спеціаліст управління освіти міської ради м. Кропивницького.

  


До проведення заходів долучилися представники головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, загін швидкого реагування Червоного хреста, які надали тематичну інформацію стосовно захисту своїх прав та правил поведінки в надзвичайних ситуаціях.  
 Виконавчим партнером в реалізації Національної інформаційної кампанії в м. Кропивницький є громадська організація  «Обласний жіночий інформаційний центр», яка надає допомогу та підтримку  вразливим групам населення, впроваджує нові підходи до профілактики негативних явищ, а також у співпраці з державними та громадськими організаціями здійснює заходи з протидії торгівлі людьми.

 

Видео YouTube

        


Заходи відбулися з ініціативи Міністерства соціальної політики України, за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні (@OSCE Project Co-ordinator in Ukraine), Міжнародної Організації з Міграції та громадської організації «Обласний жіночий інформаційний центр».

Світлана Приймак, член ГО «Обласний жіночий інформаційний центр».
Comments