Новини‎ > ‎

У Харкові відкривають кімнати для опитування дітей, які постраждали від насильства та експлуатації

У Харкові відкривають кімнати для опитування дітей, які постраждали від насильства та експлуатації

22 березня 2012 року у м. Харків відбудеться офіційне відкриття спеціальних «зелених кімнат» для опитування дітей, які постраждали від насильства та експлуатації. Це стало можливим завдяки зусиллям Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна», Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області та  Харківського національного університету внутрішніх справ, а також фінансовій підтримці Фундації ЮніКредіт.
 
«Зелена кімната» призначена для опитування дітей, які постраждали чи стали свідками сексуального насильства або експлуатації, за допомогою спеціальних методик, дружніх до дитини. Як того вимагають міжнародні стандарти, кімнати обладнані зручними для дітей меблями, необхідною відео та аудіо записуючою апаратурою, «венеціанським дзеркалом», а також методичними матеріалами для роботи з дітьми.
 
До участі в заходах запрошені Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини, Юкіє Мокуо, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні, Ульяна Котлярова, начальник управління профілактики правопорушень серед неповнолітніх МВС України, полковник міліції, Олександр Бандурка, ректор Харківського національного університету внутрішніх справ, Віктор Козицький, начальник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, Андрій Хоменко, начальник кримінальної міліції у справах дітей ГУМВС України в Харківській області.
 
В рамках заходу заплановано проведення офіційного відкриття «зелених кімнат» в Комінтернівському районному відділі ХМУ ГУМВС України в Харківській області та Харківському національному університеті внутрішніх справ, проведення прес-конференції, а також виїзне засідання секції із протидії насильства щодо дітей  Консультативної дорадчої Ради при Уповноваженому Президента України з прав дитини. Після офіційних заходів Юрій Павленко та Юкіє Мокуо зустрінуться зі студентами Харківського національного університету внутрішніх справ. 
 
За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» за телефоном 044 205 36 96, n.bochkor@la-strada.org.ua . Контактна особа: Наталія Бочкор
 
 
Для довідки
Обладнання згаданих кімнат проводилось в рамках програми з впровадження процесуальних практик «дружніх до дітей», що реалізується Центром «Ла Страда-Україна» у 2010-2012 роках. Подібна кімната вже обладнана в Солом’янському районному відділі кримінальної міліції у справах дітей ГУМВС України в м. Київ, робота ведеться і в Одеській області. Окрім обладнання кімнат програма включає розробку та друк методичних рекомендації з обладнання та використання таких кімнат в роботі кримінальної міліції у справах дітей, а також проведення навчання для фахівців кримінальної міліції у справах дітей, служб у справах дітей та інших фахівців. Програма здійснюється завдяки фінансовій підтримці Фундації ЮніКредіт.
Comments