Обласний благодійний фонд «Повернення до життя» за підтримки Міжнародного благодійного фонду «СНІД Фонд Схід-Зіхід» з лютого 2012 року починає реалізацію 4-річного проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини».
Цільова група проекту: молоді споживачі наркотиків (СН) з особливою увагою на вікову категорію 14-25 років.
Основна мета: забезпечення доступу молодих споживачів наркотиків до комплексної медико-соціальної, психологічної, юридичної допомоги та інтеграція в суспільство.
Завдання проекту: 1. Підвищити якість та доступність послуг з профілактики, лікування, догляду та підтримки при ВІЛ-інфекції, туберкульозі та інших послуг для молодих людей, які вживають наркотики. 2. Покращити доступ молодих СН до існуючих в регіоні соціальних та інших програм. 3. Інтегрувати службу соціального супроводу "Лілія" у загальну систему охорони здоров'я і служб, що надають підтримку молодим споживачам наркотиків. 4. Посилити потенціал неурядових організацій, які працюють із споживачами наркотиків, у сфері ВІЛ-інфекції і туберкульозу.
Заходи проекту: - створення мережі партнерських урядових і неурядових організацій (обговорення питання на координаційній раді з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, при обласній державній адміністрації, обласній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, підписання договорів про співпрацю); - створення служби соціального супроводу для молодих споживачів наркотиків, - розробка довідника медико-соціальних послуг; - надання комплексних послуг молодим споживачам наркотиків.
Послуги проекту: - психологічна допомога; - переадресація з соціальним супроводом до програм зменшення шкоди, замісної терапії, антиретровірусної терапії, лікування туберкульозу, реабілітації та кризові центри; - консультування соціальними працівниками з питань репродуктивного здоров’я, безпечної сексуальної поведінки та профілактики ВІЛ/ІПСШ, туберкульозу, наркоманії; - медичні консультації з питань ВІЛ та ІПСШ; - юридична допомога; - тестування за допомогою швидких тестів на ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С; - забезпечення профілактичною літературою; - забезпечення засобами індивідуального захисту та медичними засобами (презервативи, дезінфектанти, шприци); - створення волонтерського руху серед молодих СН з метою популяризації нового програмно-профілактичного підходу: порозуміння та допомога замість відчуження.
Джерело: Весь Кировоград |