Новини‎ > ‎

Розпочато проект "Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини"

Розпочато проект "Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини"

Обласний благодійний фонд «Повернення до життя» за підтримки Міжнародного благодійного фонду «СНІД Фонд Схід-Зіхід» з лютого 2012 року починає реалізацію 4-річного проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини».

Цільова група проекту: молоді споживачі наркотиків (СН) з особливою увагою на вікову категорію 14-25 років.

Основна мета: забезпечення доступу молодих споживачів наркотиків до комплексної медико-соціальної, психологічної, юридичної допомоги та інтеграція в суспільство.

Завдання проекту:
1. Підвищити якість та доступність послуг з профілактики, лікування, догляду та підтримки при ВІЛ-інфекції, туберкульозі та інших послуг для молодих людей, які вживають наркотики.
2. Покращити доступ молодих СН до існуючих в регіоні соціальних та інших програм.
3. Інтегрувати службу соціального супроводу "Лілія" у загальну систему охорони здоров'я і служб, що надають підтримку молодим споживачам наркотиків.
4. Посилити потенціал неурядових організацій, які працюють із споживачами наркотиків, у сфері ВІЛ-інфекції і туберкульозу.

Заходи проекту:
- створення мережі партнерських урядових і неурядових організацій (обговорення питання на координаційній раді з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, при обласній державній адміністрації, обласній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, підписання договорів про співпрацю);
- створення служби соціального супроводу для молодих споживачів наркотиків,
- розробка довідника медико-соціальних послуг;
- надання комплексних послуг молодим споживачам наркотиків.

Послуги проекту: 
- психологічна допомога;
- переадресація з соціальним супроводом до програм зменшення шкоди, замісної терапії, антиретровірусної терапії, лікування туберкульозу, реабілітації та кризові центри;
- консультування соціальними працівниками з питань репродуктивного здоров’я, безпечної сексуальної поведінки та профілактики ВІЛ/ІПСШ, туберкульозу, наркоманії;
- медичні консультації з питань ВІЛ та ІПСШ;
- юридична допомога;
- тестування за допомогою швидких тестів на ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С;
- забезпечення профілактичною літературою;
- забезпечення засобами індивідуального захисту та медичними засобами (презервативи, дезінфектанти, шприци);
- створення волонтерського руху серед молодих СН з метою популяризації нового програмно-профілактичного підходу: порозуміння та допомога замість відчуження. 


Джерело: Весь Кировоград
Comments