Новини‎ > ‎

Підсумки за результатами роботи у проекті «Медійна грамотність для людей поважного віку» та подальші плани (2016-2017 рік)

14-15 липня 2017 року відбулась фінальна зустріч в рамках проекту "Медійна грамотність для людей поважного віку" за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні та ініціативи ГО «Поділля Соціум». 
Протягом року 6 партнерських міст в особі лідерів/лідерок громадських організацій працювали з людьми поважного віку та проводили для них тренінги з медійної грамотності. Від міста Кропивницького в якості тренерів виступали представники з Обласного інформаційного жіночого центру (ОЖІЦ).

    

Фінальна зустріч була присвячена підведенню підсумків проекту, плануванню майбутньої співпраці.
Важливою складовою фінальної зустрічі стало навчання для лідерів та лідерок громадських організацій основам ефективного висвітлення інформації про свою діяльність. Для навчання були обрані основні канали комунікації з цільовою аудиторією це радіо та телебачення. Ми навчались готуватись до прямих ефірів, реагувати на складні запитання та якісно висловлювати свої думки.
Корисною практикою стало відвідування телестудії "Доба" та практика ефірів. Транслювання інформації про свої проекти та заходи є важливою складовою медійної грамотності.
На зустріч були запрошені спікери Ірина Ткачук - директорка телеканалу «Доба», Юлія Шипунова – радіоведуча, редакторка матеріалів та Олена Тараненко - завідуюча кафедри журналістики в Донецькому національному університеті імені Василя Cтуса, тренер з медіаграмотності.
В рамках реалізації проекту ґрунтовне навчання з медіаграмотності пройшли 45 осіб старшого віку.
Здобуті знання допомагають учасникам:
- усвідомлювати механізми, за допомогою яких медіа впливає на громадян та перейти до селективного, тобто вибіркового сприйняття та споживання інформації;
- розуміти головні принципи, за якими працює медіа, аналізувати свій особистий медіапростір, свідомо підходити до питання споживання інформації;
- навчитися виявляти фейки, пропаганду та маніпуляції в медіаресурсах і не підпадати під їх вплив;
- ознайомитися з практичними інструментами виявлення неправдивих та маніпулятивних матеріалів;
- дізнатися про механізм використання стереотипів та мови ненависті в медіа. Отримати навички розпізнавання такого виду маніпуляцій;

    

Після навчання кожен учасник тренінгу може самостійно встановлювати надійність своїх джерел новин і формувати попит на інформацію правдиву, протистояти пропаганді, маніпуляції і брехні.
Хоча офіційно проект завершився, це не означає, що робота в даному напрямі буде зупинена. Фінальна зустріч, яка тривала два дні, стала поштовхом для подальшої праці.
Ми чекаємо усіх зацікавлених для навчання та для спільних проектів у напрямку медіаграмотності громадян.

Оксана Федоренко, член ОЖІЦ.

Comments