Новини‎ > ‎

Підсумки проекту, або Щиро про планування сім’ї

Швидко сплинув час… Проект «Турбота про жінку - впевненість у майбутньому», реалізований обласною інформаційною службою з актуальних питань жіноцтва у партнерстві з громадськими організаціями області і Кіровоградською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Д. Чижевського, завершується. 
Нагадаємо, що Проект реалізується в рамках Програми «Здоров’я жінок України» - це п’ятирічна Програма (2011-2016 рр.) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Програма впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу в партнерстві з Фондом «Здоров’я жінки та планування сім’ї» - українською неурядовою організацією, що працює в сфері планування сім’ї та репродуктивного здоров’я і є членом Міжнародної федерації планування сім’ї. 
Поділитися здобутками, новими цікавими формами роботи зібралися представники 9 інформаційно-ресурсних центрів «Майбутнє варто планувати» (Кіровоград, Олександрія, Світловодськ, Знам’янка, Гайворон, Олександрівка, Новоукраїнка, Бобринець, Світловодський район). Кожен центр облаштований сучасними інформаційними вітринами, банерами, плакатами, в достатній кількості розповсюджуються  брошури «Запланований вибір», пам’ятки для закоханих, яскраві молодіжні журнали «Тобі», силіконові браслети з вказівкою на сайт http://plana.org.ua/ , та інші роздаткові матеріали, надані Програмою «Здоров’я жінок України». 
Семінар розпочала голова ОЖІС, керівник проекту Олена Гаращенко, зазначивши, що загалом за час реалізації проекту (з 1 жовтня і до сьогодні) було проведено близько 100 заходів, в яких взяли участь 10 000 жителів Кіровоградщини. Основною програмною роботою центрів стало проведення інформ-зустрічей, де громадські діячі спільно зі медиками-спеціалістами репродуктивного здоров’я розповідали молоді про сучасні та ефективні засоби контрацепції як альтернативу непланованої вагітності й абортів. Всі представники центрів поділилися напрацюваннями: загалом протягом грудня 2012 – липня  2013 проведено 48 заходів, в яких взяли участь близько 400 учасників. Крім того, було проведено дві загальномережеві акції: до Дня св. Валентина (14 лютого) і до Дня сім’ї (15 травня). День святого Валентина відзначився розмаїттям розважально-конкурсних заходів, в яких взяли учаcть хлопці і дівчата, із задоволенням провели  дозвілля молоді сім’ї. 
Та особливо яскравою стала загальномережева акція, яка  була проведена в декаду від Дня матері – 12 травня до Дня літнього Миколая – 22 травня. Ці заходи ретельно готувалися в регіональних центрах. Було проведено 8 сімейних фестивалів «Родинні розваги», в яких взяли участь безпосередньо 205 учасників, загалом на святах були присутні 5 тисяч глядачів. Ці родинні фестивалі, як засвідчили  представники центрів, покращили сімейний мікроклімат, зблизили батьків з дітьми, показали способи активного спільного проведення дозвілля, які могли б об’єднати родину. А також стали зразком для заходів на загальнорайонному рівні.

У підсумковому семінарі також взяла участь спеціаліст Центру репродуктивного здоров’я                (м. Кіровоград) Марина Гнатюк. Вона зруйнувала міфи про гормональні засоби запобігання вагітності, розповіла про особливості використання методів планування сім’ї  при різних захворюваннях, про зарубіжний досвід в галузі контрацепції.   
Реалізація проекту мала велике значення як власне для молодих подружніх пар, юнаків і дівчат, які отримували інформацію, із задоволенням брали участь у заходах, ставали волонтерами. Так, власне,  і для працівників проекту, адже проект зміцнив співпрацю з колегами, іншими соціальними організаціями.
Comments