Новини‎ > ‎

Перший тренінг четвертого етапу проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, у Кіровоградській області» для мультидисциплінарної групи Кіровоградського району

Перший тренінг четвертого етапу  проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, у Кіровоградській області» для мультидисциплінарної групи Кіровоградського району
  


22 вересня 2017 року відбувся тренінг для мультидисциплінарної групи суб'єктів Національного механізму взаємодії Кіровоградського району. Учасниками тренінгу стали спеціалісти управління соціального захисту населення Кіровоградської РДА, представники служби у справах дітей та молоді Кіровоградської райдержадміністрації, працівники відділу соціальної роботи Кіровоградського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, соціальні педагоги, практичні психологи-організатори шкіл Кіровоградського району. Всього у тренінгу взяли участь 20 осіб. 

Особливість цієї групи була у тому, що переважна більшість зовсім не орієнтувалася в проблемі ідентифікації постраждалих, правилах роботи з ними, не знала, для чого надається статус постраждалого від ТЛ та на які види допомоги може розраховувати той, хто його отримав. 

      

Відповідно до програми, учасники тренінгу отримали теоретичні знання щодо масштабів торгівлі людьми у світі, ознайомились з відповідним законодавством, яке діє в Україні та за кордоном. У модулі “Причини і наслідки ТЛ, групи ризику” тренери запропонували учасникам об'єднатися у три групи, і кожна група отримала завдання опрацювати окрему тему і презентувати результати роботи групи на загал, для обговорення у широкому колі. По обіді учасники навчалися ідентифікувати постраждалих. Після невеличкої презентації вони працювали у малих групах з кейсами — реальними історіями людей, які потрапили в ситуацію торгівлі людьми. Завдання — знайти прямі і непрямі ознаки, за якими можна ідентифікувати особу, як постраждалу.Потужною підсумовуючою вправою тренінгу було складання реабілітаційного плану для надання допомоги постраждалим від ТЛ суб’єктами НМВ. Учасники  на прикладі реальної історії із посібника намагалася зробити оцінку потреб постраждалого та скласти план реабілітації з розподілом повноважень між суб’єктами. Група представила свій план реабілітації. 
Тренінг пройшов вдало, учасники оцінили проведення тренінгу на відмінно.


Світлана Приймак, член ОЖІЦ.

Comments