Новини‎ > ‎

30 липня у Кропивницькому відзначили Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми30 липня 2019 року, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, у Кропивницькому відбулися низка заходів, організатором яких стала громадська організація «Обласний жіночий інформаційний центр» у співпраці з партнерами – суб’єктами Національного механізму взаємодії. А саме, спільними зусиллями громадської організації «ОЖІЦ», департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, головного управління Національної поліції в області, зокрема фахівців відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, управління патрульної поліції в області Департаменту патрульної поліції, обласного та міськрайонного центрів занятості, обласного та Кропивницького міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області були проведені заходи, спрямовані на підвищення поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми, заохочення людей активно допомагати постраждалим  і протидіяти злочину торгівля людьми.

    


Так, однією зі стратегічних локацій для проведення просвітницьких кампаній було обрано залізничний вокзал в м. Кропивницькому. Відомо, що одним із найбільш поширених місць вербування потенційних постраждалих в нашій країні залишаються залізничні вокзали та привокзальні території. Тож в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми                   29 липня на привокзальній площі було розміщено арт-інсталяцію «Невидимі», а пасажири та відвідувачі вокзалу отримали роздаткові матеріали і фотографувалися з табличками для селфі «#Протидій торгівлі людьми».

    


30 липня для широкої громадськості відбувся перегляд документального фільму молодої угорської режисерки  Бернадет Туза-Ріттер «Жінка в полоні». Фільм демонструвався в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми, яка організована Мінсоцполітики спільно з міністерствами та відомствами за підтримки Міжнародної організації з міграції в Україні-Агентства ООН з питань міграції, Координатора проектів ОБСЄ в Україні та представництва громадських організації «Кампанія А21» в Україні і ОЖІЦ. Захід відкрили директор департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації Олександр Догаров і ст.оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми головного управління Національної поліції у Кіровоградській області Микола Мальований, які повідомили статистику і основні тенденції діяльності у цьому напрямку. Після завершення фільму відбулося обговорення стрічки з глядачами, звернули увагу на сучасних тенденціях та ризиках торгівлі людьми для наших співвітчизників.
30 липня у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості для зареєстрованих безробітних відбувся інформаційний семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми».
У заході взяли участь начальник відділу департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації Вікторія Янковська, спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Лілія Полтавець, старший оперуповноважений відділу Головного управління Національної поліції в області Микола Мальований, член ГО "Обласний жіночий інформаційний центр" - ОЖІЦ Світлана Приймак, а також заступник директора Кіровоградський обласний центр зайнятості зайнятості Богдан Стоян.
31 липня 2019 року відбулася робоча зустріч членів обласної координаційної ради з питань сім‘ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім‘ї проблем та протидії торгівлі людьми. Голова ГО "Обласний жіночий інформаційний центр" Олена Гаращенко повідомила присутніх про участь громадської організації в реалізації коаліційного проекту «Здійснення громадського контролю за виконанням політики протидії торгівлі людьми в Полтавській, Запорізькій та Кіровоградській областях», за фінансової підтримки МОМ в Україні. Експерт проекту Аліна Осокіна та консультант з менторської допомоги Валентин Боровиков представили завдання та заходи проекту. 
Метою усіх проведених заходів є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми  та об’єднання зусиль суб’єктів Національного механізму взаємодії для подолання цього негативного явища.
Трудова експлуатація, сексуальна експлуатація, примус до жебрацтва, примусове донорство, продаж немовлят, втягнення в злочинну діяльність — це далеко не повний перелік тих форм, яких набуває торгівля людьми в сучасному світі. За даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності в Україні від сучасного рабства постраждали понад 230 тисяч осіб. Тож лише спільними зусиллями громадськості, державних, правоохоронних органів можна зупинити поширення цього злочину. 
Фотосвітлини проведених заходів можна переглянути на сторінці громадської організації в мережі Фейсбук. 
 
Світлана Приймак, член ОЖІЦ.
Comments