Новини‎ > ‎

18 жовтня 2017 року Кропивницький долучився до відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня 2017 року Кропивницький долучився до відзначення 
Європейського дня боротьби з торгівлею людьми


Інформаційно-просвітницька кампанія "#Людина – не товар" пройшла у форматі вуличної акції, під час якої члени та волонтери ОЖІЦ роздали інформаційні буклети перехожим на головній вулиці міста Кропивницький – Великій Перспективній. Захід організований спільно громадською організацією «Обласний жіночий інформаційний центр» з фахівцями департаменту соціального захисту населення ОДА і проводиться в рамках інформаційно-просвітницької кампанії за проектом «Поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні в Кіровоградській області» та Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

 


Внаслідок тісної співпраці, асоціації України з ЄС та нещодавно прийнятого безвізового режиму громадяни ще більше виїжджають за кордон як працювати, так і відпочивати, відтак ризики для них потрапити в халепу зростають. Торгівля людьми приносить величезні прибутки і поступається ними у світі лише торгівлі зброєю та наркобізнесу. Основною метою акції стало інформування кропивничан, особливо молодь, про те, як убезпечити себе від потрапляння в тенета работоргівців.

   Для учасників акції, тих, хто цікавився подією,  стало несподіванкою, що на сьогодні лідирує трудова експлуатація, хоча на початку 2000-х років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації. Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки. Також не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем – як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та навіть вищою освітою.
Таким чином, під час інформаційно-просвітницької кампанії близько 500 кропивничан отримали життєво важливу інформацію, яка допоможе безпечно працювати і подорожувати. 
 

Світлана Приймак, член ОЖІЦ.
Comments