Новини‎ > ‎

Обласний весняний марафон «протиДІЙ торгівлі людьми»

Обласний весняний марафон «#протиДІЙ торгівлі людьми»

Торгівля людьми є тяжким злочином, що грубо порушує права людини. Жодна країна світу не має імунітету щодо цього злочину, і Україна не є винятком. Проте в нашій державі, яка все ж таки робить законодавчі, соціально-економічні кроки для захисту своїх громадян, велику групу населення складають вразливі категорії: люди, які перебувають в пошуку роботи, молодь – випускники середніх спеціальних навчальних закладів, сім’ї в складних життєвих обставинах. Саме для вразливої молоді, зокрема учнів професійно-технічних навчальних закладів Кіровоградської області у квітні 2019 року був проведений весняний марафон «#протиДІЙ торгівлі людьми».
Протягом кількох тижнів члени громадської організації «Обласний жіночий інформаційний центр» – Валентин Боровиков, Світлана Приймак, Наталія Калашникова  – провели низку заходів, що мали на меті проінформувати, попередити молодих громадян про небезпеку злочину торгівля людьми. Так, 9 квітня відбулася виїзна інформаційно-просвітницька акція «Людина – не товар» для учнів Компаніївського технікуму ветеринарної медицини Білоцерківського державного аграрного університету,  10 квітня – однойменна акція для студентів  Кіровоградського інституту розвитку людини «Україна», 11 квітня – для учнів Світловодського професійно-технічного училища №5, 22 квітня – для учнів Новгородківського професійно-технічного училища №36, 26 квітня – для дев’ятикласників спеціалізованої загальноосвітньої школи №14 (м.Кропивницький). 

        

Під час заходів майбутні юристи, ветеринари і кухарі дізналися про те, що торгівля людьми означає здійснювані з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, приховування або одержання людей  шляхом загрози силою або її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю положення. 
Для кращого засвоєння матеріалу учасники кожної з груп мали можливість під час гри «Світове кафе» висловити свої думки  про причини і наслідки торгівлі людьми, правила особистої безпеки-захисту (як не потрапити в тенета работоргівців) і найцікавіше  завдання – як визначити, що людина власне є постраждалою  від цього злочину, та кроки допомоги. 
Питання ідентифікації і функції представників Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми ретельно і детально розглядають на спеціалізованих тематичних тренінгах. Проте було цікаво дізнатися, що думає молодь і про алгоритм дій, і установи, які можуть допомогти. Звісно, у тих юнацьких відповідях було багато максималізму і кіношної наївності, проте детально обговорюючи й аналізуючи матеріали вправи, юнаки і дівчата підвищили рівень обізнаності з даного питання.
Родзинкою заходів для учасників стали неочікувані для них презентації опитувань, які проходили в цих районах півроку тому. Так, у Світловодському і Новгородківському районах протягом вересня-жовтня 2018 року були опитані як суб’єкти НМВ, так і загальне населення. Результати опитування показали, що серед місцевих громад є значний відсоток людей, які не з телебачення чи Інтернету знають про цю важливу проблему, багатьом відомі факти, коли їхніх знайомих чи рідних примушували відробляти неіснуючі борги, працювати без оплати, схиляли до надання сексуальних послуг проти волі, втягували у злочинну діяльність та ін. Тож ті загальні  цифри  - 20,9 млн. осіб постраждали від примусової праці  (за даними Міжнародної організації праці),  понад 120 000 українців постраждали від торгівлі людьми починаючи з 1991 року (за оцінками МОМ) – обернулися конкретними випадками, які наявні в місцевих громадах.

      


Головна мета  марафону: попереджений – значить озброєний, була досягнута. Учасники отримали дієві поради, достатньо роздаткових матеріалів, тож є сподівання, що молодь прийматиме виважені рішення, які стосуватимуться їх легального працевлаштування і захисту від тенет работоргівців. 
А тим часом, станом на 1 квітня 2019 року на Кіровоградщині кількість осіб з числа молоді, які мали статус безробітного становила 4596 осіб. Протягом січня-березня 2019 року кількість випускників, що отримували послуги державної служби зайнятості становила 112 осіб (у т.ч. 91 випускник вищих навчальних закладів та 21 випускник професійно-технічних навчальних закладів). Статистичні дані взято з офіційного сайту Кіровоградського обласного центру зайнятості https://kid.dcz.gov.ua. 
Тож треба бути пильними і уважними, щоб захистити себе і своїх рідних.
За консультаціями з даного питання можна звернутись за телефоном: 
• Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501  (дзвінки в межах України безкоштовні) 
527  безкоштовно для абонентів Vodafone Україна, Київстар, life:) 
• (094) 9389087, (0522) 27-70-87   громадська організація «Обласний жіночий інформаційний центр». 

Світлана Приймак, член ОЖІЦ.
Comments