Новини‎ > ‎

У червні 2019 року в Казахстані відбувся міжнародний симуляційний тренінг з питань виявлення та порятунку постраждалих від торгівлі людьми

У червні 2019 року в Казахстані відбувся міжнародний симуляційний тренінг з питань
 виявлення та порятунку постраждалих від торгівлі людьми


Торгівля людьми найчастіше – транснаціональний злочин, в якому зловмисники з різних країн намагаються скористатися складними обставинами людей, зокрема шукачів притулку та мігрантів, що втікають від злиднів у пошуках роботи. Отже, для ефективної протидії транскордонній злочинності вкрай важливо розбудовувати міжнародну співпрацю, напрацьовувати зв’язки та обмінюватися досвідом. 

           


Саме тому Координатор проектів ОБСЄ OSCE Project Co-ordinator in Ukraine підтримав участь української делегації з 15 представників профільних держорганів та неурядових організацій, серед яких був  запрошений член громадської організації "Обласний жіночий інформаційний центр" Валентин Боровиков, у міжнародному симуляційному тренінгу з питань виявлення та порятунку постраждалих від торгівлі людьми. Захід відбувся з 24 по 28 червня у Нур-Султані, в Академії правоохоронних органів при Генеральній прокуратурі Республіки Казахстан. У навчанні, яке було організовано Офісом Спеціального представника і координатора ОБСЄ по боротьбі з торгівлею людьми, загалом взяли участь понад 70 фахівців з правоохоронних органів, інспекцій праці, прокуратури, неурядових організацій, міграційних, прикордонних та соціальних служб з 17 держав-учасниць ОБСЄ. 

          


Виконання реальних завдань з протидії торгівлі людьми, а участь у вправі професійних акторів дозволила створити реалістичну атмосферу небезпеки та вразливого стану жертв трудової та сексуальної експлуатації, у тому числі дітей. 

Участь української делегації підтримано в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні», який реалізується за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади (Embassy of Canada in Ukraine) та Місії США в ОБСЄ (U.S. Mission to the OSCE).

Comments