ОЖІС‎ > ‎

"Турбота про жінку – впевненість у майбутньому"

ОЖІС розпочала реалізацію проекту  "Турбота про жінку – впевненість у майбутньому"


Обласна інформаційна служба з актуальних питань жіноцтва (ОЖІС), яка є партнером обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського, з 1 жовтня 2012 по 1 вересня 2013 року проводить проект „Турбота про жінку – впевненість у майбутньому”. Проект реалізується в рамках Програми «Здоров’я жінок України» - це п’ятирічна Програма (2011-2016 рр.) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Програма впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу в партнерстві з Фондом «Здоров’я жінки та планування сім’ї» - українською неурядовою організацією, що працює в сфері планування сім’ї та репродуктивного здоров’я та є членом Міжнародної федерації планування сім’ї. Мета програми «Здоров’я жінок України» - сприяти збереженню репродуктивного здоров’я жінок та пар України шляхом покращення використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи непланованій вагітності та абортам. 
Основна проектна діяльність буде здійснена протягом 11 місяців в масштабі Кіровоградської області (планується задіяти обласний центр Кіровоград, міста Світловодськ, Знам’янка, та шість районних центрів з відповідними селами – Бобринецький, Гайворонський, Новоукраїнський, Олександрівський, Олександрійський, Світловодський). В рамках проекту буде проведено цикл інформ-зустрічей з питань репродуктивного здоров’я і планування сім’ї, 2 масштабні акції, спрямовані на зміну ставлення молоді та подружніх пар нашого регіону до особистого здоров’я.
Безпосередніми виконавцями проекту стануть членкині ОЖІС і діючих громадських організацій у районах області. Для широкого інформування населення даних регіонів в ОЖІС та 8 партнерських організаціях будуть створені загальнодоступні  інформаційні куточки, наповнені  комплектами надійних джерел інформації (буклети, листівки та ін) від Програми АМР США „Здоров’я жінок України”. 

Цілі проекту наступні:
 - підвищення рівня знань щодо збереження репродуктивного здоров’я серед громадян Кіровоградщини, насамперед соціально уразливих  верств населення – сільських жінок і партнерських пар репродуктивного віку, студентської молоді в рамках проведення цілеспрямованої інформаційно-просвітницької кампанії; 
- поширення та популяризація серед жінок фертильного віку і партнерських пар області надійних джерел інформації і нових послуг, що надаються у сфері репродуктивного здоров’я і планування сім’ї;  
- формування відповідального ставлення до збереження власного репродуктивного здоров’я під час проведення спланованих акцій до Дня св. Валентина, а також Дня родини (по одній в кожному з 9 регіонів проекту);
 - розширення мережі співпраці, у тому числі зі спеціалізованими медичними закладами  та громадськими організаціями (інших партнерів програми „Здоров’я жінок України”).

Такий проект є унікальним у нашому регіоні, оскільки впроваджується уперше.  Молоді люди, подружні пари фертильного віку на основі наданої інформації матимуть змогу приймати правильні і виважені рішення стосовно збереження власного репродуктивного здоров’я.
Comments