31 жовтня 2010 року в Україні відбулись вибори до місцевих рад за новою виборчоюсистемою. Перехід від пропорційної системи виборів до мажоритарно-пропорційної мав значну кількість недоліків. Один з них – неготовність виборців витрачати час аби дізнатися більше про кандидатів-мажоритарщиків, про їхні передвиборчі обіцянки, програми.
Під час цих місцевих виборів нові динамічні, «модерністські» партії („Сильна Україна”, „Фронт Змін”) активно залучали до своїх списків жінок. Виборча агітація на рекламних вуличних біг-бордах широко використовувала не лише обличчя чоловіків кандидатів, але й обов’язково серед них була жінка, часто не одна, а мінімум дві особи. Приємним є той факт, що така тенденція спостерігається серед майже усіх партій. Внутрішні результати праймері партії „Сильна Україна” свідчать, що виборці активно підтримували жінок-кандидатів, що розвіює міф про неготовність населення до обрання жінок-політиків. Результати виборів до місцевих рад різного рівня в областях підтверджують збільшення кількості жінок в органах місцевого самоврядування. До Кіровоградської міської ради було обрано 76 депутатів, з них 19 жінок, що становить 25% від загальної кількості жінок. Цей показник є вищим за минулий склад ради. Серед багатьох кандидатів на посаду міського голови Кіровограда була одна жінка – Костенко Олена Володимирівна, яка є активною політичною діячкою. Нажаль, вона не набрала достатньої кількості голосів, однак була обрана депутатом до міської ради, адже очолювала список кандидатів від Соціалістичної партії. До Кіровоградської обласної ради обрано 16 жінок зі 100 депутатів, що на 3% більше, ніж в минулому скликанні.
Підтвердженням готовності населення обирати жінок є той факт, що до Кіровської районної в місті ради за мажоритарними округами жінок обрано більше, ніж чоловіків.
Склад обраних депутаток місцевих рад оновився на 90%, отже до рад потрапили жінки, які в попередньому скликанні не були у складі рад.
17 січня 2011 року Світлана Гаращенко |